Tepelné čerpadlá

V dnešnej dobe najekonomickejší a najekologickejší druh vykurovania

Tepelné čerpadlá Daikin
Tepelné čerpadlá Samsung
Nízkoteplotné tepelné čerpadlá

Nízkoteplotné tepelné čerpadlo

Tento typ tepelného čerpadla je ideálným riešením pre nízkoteplotné vykurovacie systémy ( podlahové, stenové, NT radiátory a podobne…) Spája sa tu moderný dizajn, prívetivá obsluha a najmodernejšia technológia. Altherma LT je jedným z najspoľahlivejších spôsobov vykurovania a pýši sa najvyššou sezónnou účinnosťou (SCOP) na európskom trhu spomedzi čerpadiel vzduch-voda. Je jednoduchá na inštaláciu a údržbu. Do naších podmienok ideálne riešenie.

Vysokoteplotné tepelné čerpadlo

Vysokoteplotné tepelné čerpadlo

Ak rekonštruujete dom, alebo len plánujete výmenu starého kotla, tak vysokoteplotné tepelné čerpadlo je pre vás tou pravou voľbou. Je určené práve pre systémy s vysokoteplotnými radiátormi prípadne s inými telesami kde požiadavka na teplotu vyššia ako 55°C. Je to jediné čerpadlo na svete ktoré dokáže ohriať vykurovaciu vodu až na +80°C.  Je jednoduchá na inštaláciu a údržbu.

Hybridné tepelné čerpadlo

Hybridné tepelné čerpadlo

Ak sa stále neviete rozhodnúť či kúpiť tepelné čerpadlo, alebo kondenzačný kotol, tak skúste hybridné tepelné čerpadlo Daikin Altherma hybrid. Kĺby v sebe to najlepšie z oboch svetov. Je to kombinácia tepelného čerpadla s kondenzačným kotlom pre čo najekonomickejšiu alebo najekologickejšiu prevádzku. Je vhodné pre rekonštrukcie ale aj pre novostavby s plynovoz prípojkou. Prevádzkové náklady sú priemerne o 35 % nižšie ako u moderných kondenzačných kotlov.

Spoločnosť Intel-DOM je certifikovanou inštalačnou firmou na inštaláciu, predaj a servis tepelných čerpadliel.

Ľudia si čoraz viac uvedomujú náklady spojené s vykurovaním. Tradičné vykurovacie systémy a kotle používajú fosílne palivá, čím sa stávajú príliš nákladnými a pre životné prostredie neudržateľnými. Nikto nechce plytvať svojimi peniazmi. Keďže dve tretiny tepla generovaného systémami tepelných čerpadiel sú úplne zadarmo, dokonalé riešenie je na dosah. Okrem toho, keďže tepelné čerpadlá spotrebujú menej energie než bežné vykurovacie systémy, vytvárajú aj menej emisií CO2.

Tepelné čerpadlá typu vzduch-voda a vzduch-vzduch používajú energiu z obnoviteľných zdrojov: z okolitého vzduchu. Tieto energetické zdroje sú obnoviteľné a nevyčerpateľné. Samozrejme, tepelné čerpadlá tiež používajú energiu na prevádzku (zväčša elektrickú), ale táto energia sa v stále väčšej miere dá vytvoriť z obnoviteľných zdrojov energie (solárna energia, veterná a vodná energia, biomasa)

Nie je prekvapením, že ľudia v celej Európe začínajú spoznávať nové technológie vykurovania. Do desiatich rokov budú prakticky všetky správne zateplené budovy vykurované s tepelnými čerpadlami. Milióny čerpadiel je už nainštalovaných v rezidenčných a komerčných aplikáciách. Tak… prečo čakať?

95 % našich klimatizačných zariadení dokáže vykurovať a/alebo chladiť a preto sú to tepelné čerpadlá. Produkty v tejto kapitole sú optimalizované riešenia pre vykurovanie, keďže ich hlavnou oblasťou a účelom je vykurovanie.

Pre viac info klikni sem